Julkaisin Parasta lähteä nyt -blogin 700. postauksen maanantaina 15.8.2022. Kuvapostauksen otsikkona oli Elokuinen aamu Aurajoen rannassa.

Edellinen sataluku eli 600 postausta tuli täyteen sunnuntaina 10.1.2021. Sen otsikkona oli Lomanen kotikaupungin Scandic Plaza Turussa.
Kuukausittain bloggauksia on muutamasta kymmenkuntaan. Poikkeuksena ovat marraskuut, jolloin olen ottanut vastaan haasteen blogata joka päivä. Minään vuotena en ole ihan siihen yltänyt, mutta aika lähelle kuitenkin.
Avainsanapilvestä katsottuna suosituimpia aiheitani ovat edelleen Turku, Ruissalo, Suomi, Lontoo, Helsinki ja Matkamessut. Ei siis mitään kovin eksoottista.
Tänä ja viime vuonna olen kirjoittanut muun muassa Kotkasta, Loviisasta, Espanjasta, Vuoden Luontokuva -gaalasta, Ahvenanmaasta, Taalintehtaasta sekä muutamista näytelmistä ja näyttelyistä. Varastossa on vielä jutunaiheita ainakin Espanjasta sekä kesäviikosta Strömforsista. Turustakin riittäisi kerrottavaa.
Suosituimmat postaukset kahtena viime vuonna olivat seuraavat:
2021
- Juhlitaan kirjaa 23.4.2021
- Pikavisiitti buddhalaiseen luostariin
- Luovat ladyt Nauvossa
- Residenssielämää Taalintehtaalla
- Lomanen kotikaupungin Scandic Plaza Turussa
2022
- Pikavisiitti buddhalaiseen luostariin
- Puolukkapäivistä mummotautiin – Kysy siskoilta
- Kesäkohteeksi Järppilän kartano Taivassalossa
- Päivin nimipäivät Paimion parantolassa
- Onnea, Dagny!
Helmikuussa blogi juhliikin 8-vuotissynttäreitään.
Kiitoksia lukijoille, pysykää mukana matkassa!

Onnittelut! Kunnioitettava määrä sinulla juttuja, meillä vasta noin parisataa, mutta pikkuhiljaa niitäkin alkaa kertyä. Meiltä ei kyllä onnistuisi julkaisu marraskuun, tai minkään muunkaan kuukausen, jokaisena päivänä!
TykkääLiked by 1 henkilö
Kiitokset! Mulla on´vat mukana myös kuvapostaukset ynnä Lainattua-sitaatit. Ne ovat usein marraskuussa pelastaneet, kun ei ole ollut aikaa kirjoittaa tekstiä ja kuvaa sisältävää postausta.
TykkääTykkää