Parasta lähteä nyt -blogin postauksia on jo 600.
Julkaisin Parasta lähteä nyt -blogin 600. postauksen sunnuntaina 10.1.2021. Sen otsikkona oli Lomanen kotikaupungin Scandic Plaza Turussa. Edellinen sataluku eli 500 postausta tuli täyteen tiistaina 26.11.2019.
Kuukausittain bloggauksia on muutamasta kymmenkuntaan. Poikkeuksena ovat marraskuut, jolloin olen ottanut vastaan haasteen blogata joka päivä. Minään vuotena en ole ihan siihen yltänyt, mutta aika lähelle kuitenkin.
Avainsanapilvestä katsottuna suosituimpia aiheitani ovat edelleen Turku, Ruissalo, Suomi, Lontoo, Helsinki, Hanko, Matkamessut ja Teneriffa. Ei siis mitään kovin eksoottista.
Viime vuoden aikana kirjoitin parista kotimaan matkasta, Turusta, tein Kymmenen kivaa -listauksia, vanhemmista matkoista, joista oli jäänyt postaus tekemättä ja hiukan koronan vaikutuksista.
Varastossa on vielä jutunaiheita ja Turustakin riittäisi kerrottavaa. Mutta olisihan se hienoa päästää taas matkaan ja tuoreiden aiheiden ääreen.
Suosituimmat postaukset vuoden ajalta olivat seuraavat:
- Kymmenen kivaa tapahtumaa Turussa ja lähiympäristössä elokuussa
- Kolmen lautan taktiikalla Houtskäriin
- Oluen ystävänä Irlannissa
- Kappeli, Loviisan kaunotar
- Luovat ladyt Houtskärissä
- Agatha Christie Teneriffalla
- Sairaalaretkiä I: Heideken
- Reissunaisia – seikkailijoita, tutkijoita ja edelläkävijöitä
- Kymmenen kivaa tapahtumaa Turussa syys-lokakuussa
- Palava tuhka ja muita teoksia Kuortaneella
Kiitoksia lukijoille, pysykää mukana matkassa!
Helmikuussa blogi juhliikin 6-vuotissynttäreitään.
OrdOdlaren ligger efter. Över 500 inlägg har jag skrivit, började 5 februari 2015 – förstås på Runebergsdagen… Grattis till både 600 och 6 år!
TykkääLiked by 1 henkilö
Kiitokset, Märtha ja onnea sinunkin blogillesi. Jatketaan tätä hyvää harrastusta.
TykkääTykkää